Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. „Recent au fost arborate în București, pe lângă o biserică cu turle strident rusești, radical străine de arhitectura Ortodoxiei românești și de cultura ei teologică, steagurile de luptă ale criminalei armate ruse, care de 4 ani ucide în masă creștini ortodocși. Biserică ctitorită de un ditamai ortodoxistul român!
Arborare a steagurilor armatei unei țări care amenință Europa și România, arborare a unor însemne simbolice ale răului, în răspăr total cu politica statului român! Steaguri care – cum altfel pentru odioasa propagandă politico-religioasă rusească? – conțin (sacrileg) chipul lui Hristos, „Domnul vieții”, transformat în stindard al războiului și al crimelor în masă.
A fost nevoie de mai multe articole publicate de un jurnalist onest, dl Costin Andries, pentru a se mobiliza autoritățile locale laice (nu religioase! ) care au îndepărtat steagurile minciunii ce pune egal între politicul antihristic și religiosul cinic instrumentat. Comentarii Mitrut 19:29, 26.
06. 2026 Filorusismul este linia mai mult sau mai puțin oficială a BOR. Nu degeaba mai păstrăm calendarul iulian pentru Paște și celelalte sărbători , ca să nu se supere cea mai mare biserică ortodoxă din lume.
Pe ea n-o interesează că noi ne supărăm pentru crimele pe care le susține în Ucraina și le-a susținut de-a lungul istoriei în toată lumea. Dar supărarea noastră nu se poate compara cu supărarea ei.