Planul de evacuare elaborat de Organizaţia Maritimă Internaţională (OMI) a permis ca 115 nave şi circa 2. 500 de marinari să părăsească Golful Persic prin Strâmtoarea Ormuz începând de marţi, conform unui bilanţ publicat vineri de această organizaţie din cadrul ONU responsabilă cu securitatea navigaţiei maritime, relatează AFP preluată de Agerpres.
Deşi am suspendat evacuarea ieri [] © G4Media. ro .
