George Simion, presedintele AUR, sustine declaratii de presa, la Palatul Parlamentului, luni, 10 martie 2025. ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Președintele AUR George Simion a afirmat luni, în unei conferințe de presă, că președintele „Nicușor Dan trebuie să fie transparent”. „Trebuie să fie transparent, așa cum a promis în campania electorală”, a transmis liderul AUR.

„ Ar trebui să nuanțeze domnul Nicușor Dan. Dacă este nevoie de voturile AUR, transparent este să spună public care este opinia lui despre AUR”, a afirmat Simion. „ Trecem peste faptul că domnul Nicușor Dan pe 6 mai a dat niște declarații total neconforme, înțelegem să ne uităm puțin în altă parte, dar nu putem totuși să rămânem tăcuți și să nu ne apărăm alegătorii”, a precizat George Simion.

Dacă AUR „ este un partid extremist, înseamnă că nu-i bine să-l voteze pe domnul Veștea”, a adăugat acesta. „Nicușor Dan poate să-și nuanțeze declarațiile”, a conchis președintele AUR.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *