Urmăreşte Jurnalul pe Discover Adaugă Jurnalul ca sursă preferată Agerpres/ Social-democrații intră în guvern PSD a decis, în ședința de duminică după-amiază, să participe în guvernul Veștea, potrivit unor surse politice. Potrivit G4media, lista de miniștri propuși de PSD este următoarea: Interne – Marian Neacsu (și vicepremier) Sanatate – Alexandru Rogobete Energie- Bogdan Ivan Munca – Florin Manole Agricultura – Florin Barbu Justitie- Radu Marinescu Mediu – Mihai Ghigiu Dezvoltare – Romeo Lungu Secretar general al guvernului – Radu Oprea Cultura – Ionuț Vulpescu.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *