Am mandat de a alcătui un guvern, a spus Adrian Veștea, premierul desemnat, imediat după discuțiile avute luni după-amiaza la sediul AUR. El a răspuns astfel la o întrebare legată de președintele Nicușor Dan.
Redacția Ziaro.ro urmărește evoluția acestui subiect și vă va ține la curent cu cele mai recente dezvoltări.