Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. Mohammad Murad (AUR), a ieșit și el din sala de vot și a afirmat că „e trist că nu l-a putut convinge pe George Simion să voteze guvernul”, spunând că nu va mai vota. Liderul AUR, George Simion, a afirmat de la tribună că nu obligă niciun coleg să voteze într-un anumit fel, dar că el și alți „oameni care nu sunt trădători” părăsesc sala, lucru care de altfel s-a întâmplat imediat, toți parlamentarii AUR părăsind pentru moment sala.
Mohammad Murad n-a spus dacă mai sunt și alți parlamentari AUR care ar vota pentru învestirea Guvernului Veștea. De asemenea, deputatul George Becali (fost AUR) a spus la Antena3 că din punctul său de vedere, Guvernul Veștea „trece”, chiar dacă el n-a vorbit cu nimeni. „Eu vă garantez că guvernul trece, nu pot să spun mai multe, dar garantez că trece guvernul, hai să vedem cine are dreptate”.
La ședința comună de luni seara şi-au înregistrat prezenţa 358 de parlamentari din totalul de 464. Pentru învestirea guvernului este nevoie de 233 de voturi. Comentarii Blot Punea 22:08, 22.