Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.

Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. Deputatul AUR, Mohammad Murad, a declarat înainte de începerea ședinței, că nu neapărat s-a ajuns la o înțelegere în discuțiilor purtate la sediul AUR, cu Adrian Veștea, dar că el, personal, va vota pentru învestirea noului Guvern pentru că „țara are nevoie de stabilitate”. Mohammad Murad (AUR), a ieșit și el din sala de vot și a declarat că „e trist că nu l-a putut convinge pe George Simion să voteze guvernul”, fără însă să spună explicit dacă va reveni sau nu la vot.

Mohammad Murad n-a precizat dacă mai sunt și alți parlamentari AUR care ar vota pentru învestirea Guvernului Veștea. De asemenea, deputatul George Becali (fost AUR) a precizat la Antena3 că din punctul său de vedere, Guvernul Veștea „trece”, chiar dacă el n-a vorbit cu nimeni. „Eu vă garantez că guvernul trece, nu pot să spun mai multe, dar garantez că trece guvernul, hai să vedem cine are dreptate”.

La ședința comună de luni seara şi-au înregistrat prezenţa 358 de parlamentari din totalul de 464. Pentru învestirea guvernului este nevoie de 233 de voturi. Comentarii Blot Punea 22:08, 22.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *