Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.

Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. HealthyLife InspiRO Life FERMA DUTTON pe SkyShowtime Flexibilitatea, noul ritm al muncii Travel Sportz Fashion Timp liber ENTR Evenimente G4Debate Orașul meu Green News COHERO4EU Ochii pe rețele Tech Trends Showcase Apă și Energie Investiții la bursa WizzTravel Feed Your Brain Beach Please! Sweet Movie Mercedes-Benz (e)Sprinter: succesul afacerii mele!

4Mind Sport 2024 Home » Articole » SURSE: PSD ia în calcul să amâne votul programat pentru luni seara în Parlament, după ce George Simion a comunicat că nu votează Guvernul dacă Adrian Veștea nu vine la consultări cu AUR SURSE: PSD ia în calcul să amâne votul programat pentru luni seara în Parlament, după ce George Simion a comunicat că nu votează Guvernul dacă Adrian Veștea nu vine la consultări cu AUR 22 iun. 2026 Alexandru Mihăescu • Articole –> SHARE: WhatsApp icon Sursa foto: George Călin / Inquam Photos Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne in Discover Ascultă articolul PSD ia în calcul să amâne votul programat pentru luni seara în Parlament de învestire a Guvernului Veștea, au declarat pentru G4Media surse parlamentare. PSD analizează să amâne votul programat diseară în plenul reunit al Parlamentului, după ce George Simion a comunicat că nu votează Guvernul dacă Adrian Veștea nu vine la consultări cu AUR.

Liderul partidului extremist i-a dat premierului desemnat Adrian Veștea termen să vină la sediul AUR până la ora 20. 00. La Parlament au loc audierile miniștrilor desemnați.

Votul decisiv pentru guvernul condus de Adrian Veștea și susținut de PSD și președintele Nicușor Dan este programat la ora 21. 30. Matematica parlamentară arată că guvernul Veștea poate trece doar cu voturile AUR.

Comentarii Mihai B 16:40, 22. 06. 2026 ce disperare!

ce foame de ciolan! Problema e că psd trebuie să dreagă ce a stricat ciolacu, fără să recunoască vreun milimetru că psd a avut vreo vină. N-a mers cu pnl, că (măcar o parte s-au prins de fentă).

Poate cu aur. S-ar putea să-i coste cât nu și-au imaginat. E drept, costul final tot noi îl vom plăti indiferent cu cine am votat.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *