Bojana Popovic reactioneaza pe banca bucuresteana alaturi de Djurdjina Jaukovic si Crina Elena Pintea in meciul de handbal feminin dintre CSM Bucuresti si Team Esbjerg, din cadrul Ligii Campionilor, desfasurat in Sala Polivalenta Ioan Kunst Ghermanescu din Bucuresti, duminica 26 aprilie 2026.,Image: 1094534676, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.

Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. HealthyLife InspiRO Life FERMA DUTTON pe SkyShowtime Flexibilitatea, noul ritm al muncii Travel Sportz Fashion Timp liber ENTR Evenimente G4Debate Orașul meu Green News COHERO4EU Ochii pe rețele Tech Trends Showcase Apă și Energie Investiții la bursa WizzTravel Feed Your Brain Beach Please! Sweet Movie Mercedes-Benz (e)Sprinter: succesul afacerii mele!

4Mind Sport 2024 Home » Sportz » România va fi reprezentată de trei echipe în sezonul viitor din Liga Campionilor la handbal România va fi reprezentată de trei echipe în sezonul viitor din Liga Campionilor la handbal 22 iun. 2026 Adrian Ilincescu • Sportz –> SHARE: WhatsApp icon CSM București / Sursa foto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne in Discover Ascultă articolul EHF a făcut publică lista echipelor confirmate pentru sezonul 2026-2027 al Ligii Campionilor la handbal. România va avea în total trei reprezentante: CSM București și Gloria Bistrița la feminin, iar Dinamo București la masculin.

Gloria Bistrița și Dinamo aveau garantată participarea din calitate de campioane, iar CSM București a primit din partea EHF locul solicitat prin upgrade. La feminin vor fi la start 16 echipe, acesta fiind următoarele: HC Podravka, Team Esbjerg, Brest Bretagne Handball, Metz Handball, HSG Blomberg-Lippe, Györi Audi ETO KC, OTP Group Budućnost, Storhamar Håndball Elite, Gloria Bistriţa şi RK Krim OTP Group Mercator (loc garantat), respectiv Odense Håndbold, Nykøbing Falster Håndbold, BV Borussia Dortmund, FTC, Sola Handballklubb şi CSM Bucureşti (upgrade). Vor fi, la fel ca în sezonul recent încheiat, două grupe a câte opt echipe.

În ceea ce privește sistemul Ligii Campionilor la masculin, sistemul a fost modificat: de la 16 echipe s-a ajuns la 24. Vor fi astfel șase grupe a câte patru echipe. Echipele care vor lua parte la întrecere: HC Zagreb, Aalborg Håndbold, Barça, Paris Saint-Germain, SC Magdeburg, One Veszprém HC, Kolstad Handball, Industria Kielce, Sporting Clube de Portugal, Dinamo Bucureşti (loc garantat), MT Melsungen (câştigătoare European League); SAH Aarhus, GOG, HBC Nantes, Montpellier Handball, Füchse Berlin, PICK Szeged, HC Vardar, Orlen Wisla Plock, FC Porto, RK Celje Pivovarna Lasko, RK Partizan AdmiralBet, HC Kriens-Luzern şi IFK Kristianstad (upgrade).

Tragerea la sorți a grupelor din Liga Campionilor (feminin și masculin) va avea loc vineri, 26 iunie, de la ora 12:00, la Viena.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *