Republica Moldova nu prelungește starea de alertă în sectorul energetic, care a expirat marți, în pofida existenței în continuare a unor riscuri privind aprovizionarea, transmite MEDIAFAX. Ministerul Energiei de la Chișinău a comunicat miercuri că starea de alertă, instituită în contextul riscurilor regionale care au afectat securitatea aprovizionării cu energie electrică și produse petroliere, a [] © G4Media.