Organizația Mondială a Sănătății a comunicat miercuri că, săptămâna viitoare, va începe în Republica Democratică Congo un studiu clinic, care vizează testarea a două posibile tratamente împotriva virusului Ebola, în contextul extinderii continue a epidemiei, transmite MEDIAFAX. Anunțul a fost făcut la Geneva de directorul general al OMS, Tedros Adhanom Ghebreyesus, care a precizat că [] © G4Media.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *