O delegaţie a guvernului taliban din Afganistan a plecat marţi la Bruxelles pentru a se întâlni cu reprezentanţi ai Uniunii Europene, în ceea ce ar fi prima întâlnire găzduită de UE cu reprezentanţi talibani de la preluarea puterii de către aceştia în 2021, dacă va fi confirmată oficial de Bruxelles, transmite EFE, citată de Agerpres. [] © G4Media.

Redacția Ziaro.ro urmărește evoluția acestui subiect și vă va ține la curent cu cele mai recente dezvoltări.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *