Un caz șocant zguduie Ungaria și ridică numeroase semne de întrebare despre modul în care un angajat al unui spital din Budapesta a reușit să ascundă ani la rând o obsesie macabră. Bărbatul, în vârstă de 30 de ani, este acuzat că a colecționat ilegal părți anatomice umane, pe care le-ar fi păstrat în locuința sa și chiar le-ar fi consumat.

Descoperirile făcute de anchetatori – de la cranii și organe până la o față umană conservată – au provocat un val de indignare și groază în întreaga țară.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *