Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.

Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. HealthyLife InspiRO Life FERMA DUTTON pe SkyShowtime Flexibilitatea, noul ritm al muncii Travel Sportz Fashion Timp liber ENTR Evenimente G4Debate Orașul meu Green News COHERO4EU Ochii pe rețele Tech Trends Showcase Apă și Energie Investiții la bursa WizzTravel Feed Your Brain Beach Please! Sweet Movie Mercedes-Benz (e)Sprinter: succesul afacerii mele!

4Mind Sport 2024 Home » Articole » Monica Anisie, nominalizată ministru al Educației în Guvernul Veștea: Nu mi s-a cerut demisia de onoare, prin urmare nu văd de ce mi-aș da eu demisia. Nu îmi voi da demisia niciodată din PNL Monica Anisie, nominalizată ministru al Educației în Guvernul Veștea: Nu mi s-a cerut demisia de onoare, prin urmare nu văd de ce mi-aș da eu demisia. Nu îmi voi da demisia niciodată din PNL 22 iun.

2026 Ioana Milonean • Articole –> SHARE: WhatsApp icon Foto: gov. ro Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne in Discover Ascultă articolul Monica Anisie, nominalizată ministru al Educației în Guvernul Veștea, a afirmat, luni, în comisiile de învățământ din Parlament, că nu i s-a cerut demisia de onoare din PNL, astfel că nu vede de ce ar demisiona din partid. „Eu nu-mi amintesc ca până la această oră să fi fost exclusă din PNL.

Nu îmi voi da demisia niciodată din PNL. Sunt membră de o viață aș putea spune și nu văd care este motivul pentru care ar trebui să părăsesc PNL”, a afirmat Monica Anisie. „Nu mi s-a cerut demisia de onoare, prin urmare nu văd de ce mi-aș da eu demisia.

Sunt mândră că sunt nominalizată de colegii de la PNL. Am fost votată de bucureșteni să îi reprezint în Senat din partea PNL”, a subliniat Anisie. Ea a mai susținut că nu a trădat principiile liberale: „Nu am trădat niciodată și nici nu o să trădez de la principii, de la responsabilitate, de la corectitudine și mai ales nu o să trădez sistemul de educație niciodată.

(…) Eu nu mi-am trădat în niciun caz principiile liberale. ” Comentarii urat cu spume 16:20, 22. 06.

2026 cadru de nadejde ,pcr este mandru ! Doamna P e p s i g l a s s, Ți s-a cerut să-ți dai de mi sia, adică din o noa re, dacă nu, azi de la ora 10:00 ești ex clu să din par tid. Cu alte cuvinte, la ora asta, nu mai ești în PNL, ești ex clu să, dată a fa ră, ești în a fa ra PNL.

Acum înțelegi?!? G r e u de c a p!

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *