Ministerul Finanțelor a atras luni 1,306 miliarde de lei de la băncile comerciale prin două emisiuni de titluri de stat, fondurile urmând să fie utilizate pentru refinanțarea și rambursarea anticipată a datoriei publice, precum și pentru finanțarea deficitului bugetar. Împrumutul face parte din programul de finanțare al statului pentru luna iunie, perioadă în care Ministerul [] © G4Media.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *