Gigantul american Oracle a anunţat joi dimineaţă la Bucureşti că va face o nouă restructurare: 500 de angajaţi vor fi daţi afară, ca parte a unei restructurări globale şi a schim­bării modelului de business, pentru a face faţă trendului ucigător care vine odată cu AI-ul. Conform unor surse ZF, angajaţii din România au început să fie anunţaţi de ieri dimineaţă, prin intermediul unor mesaje transmise pe e-mail.

Anul trecut, Oracle a restructurat în linişte 400 de poziţii.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *