Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. HealthyLife InspiRO Life FERMA DUTTON pe SkyShowtime Flexibilitatea, noul ritm al muncii Travel Sportz Fashion Timp liber ENTR Evenimente G4Debate Orașul meu Green News COHERO4EU Ochii pe rețele Tech Trends Showcase Apă și Energie Investiții la bursa WizzTravel Feed Your Brain Beach Please! Sweet Movie Mercedes-Benz (e)Sprinter: succesul afacerii mele!
4Mind Sport 2024 Home » Articole » Kelemen Hunor reafirmă că parlamentarii UDMR vor părăși sala în momentul votului privind guvernul Veştea Kelemen Hunor reafirmă că parlamentarii UDMR vor părăși sala în momentul votului privind guvernul Veştea 22 iun. 2026 Redacția • Articole –> SHARE: WhatsApp icon Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne in Discover Ascultă articolul Parlamentarii UDMR vor părăși sala în momentul votului din plenul reunit cu privire la învestirea guvernului lui Adrian Veştea, a declarat, luni seara, liderul formaţiunii, Kelemen Hunor, transmite Agerpres. Întrebat dacă parlamentarii UDMR vor rămâne în bănci la vot sau vor părăși sala, Kelemen Hunor a răspuns: „Părăsim sala”.
El a reafirmat că UDMR ar vota un guvern cu PNL şi USR. Liderul UDMR a anunţat miercuri, după o şedinţă a grupurilor parlamentare reunite ale Uniunii, că parlamentarii formaţiunii sale nu vor fi prezenţi în sală la momentul votării guvernului lui Adrian Veştea, pentru a evita speculaţii legate de numărul voturilor exprimate.