Primăria Timișoara ar vrea să limiteze circulația bicicletelor și trotinetelor în mai multe zone pietonale din centrul orașului, invocând riscurile tot mai mari pentru pietoni, relatează tion. ro.
Propunerea stârnește multiple controverse în mediul civic. Asociațiile de bicicliști o critică, în timp ce alte asociații cer restricții doar în anumite intervale orare. Din cauza numărului tot [] © G4Media.