Guvernul Adrian Veștea a picat în această seară la votul din Parlamentul României. PNL, AUR și UDMR au ieșit din sală în momentul votului.
Potrivit cifrelor oficiale, doar 212 parlamentari au votat în această seară, dintr-un total de 464 de deputați și senatori.
Redacția Ziaro.ro urmărește evoluția acestui subiect și vă va ține la curent cu cele mai recente dezvoltări.