Eduard-Tatian Mititelu, deputat PNL de Botoşani şi fost secretar de stat pe digitalizare, a fost propus de premierul desemnat Adrian Veştea pentru funcţia de ministru delegat pentru transformare digitală. Mititelu a validat pe Facebook nominalizarea: „Am acceptat, în urma propunerii premierului desemnat Adrian Ioan Veştea, să fac parte din echipa sa, în calitate de ministru delegat pentru transformare digitală.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *