Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.

Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. HealthyLife InspiRO Life FERMA DUTTON pe SkyShowtime Flexibilitatea, noul ritm al muncii Travel Sportz Fashion Timp liber ENTR Evenimente G4Debate Orașul meu Green News COHERO4EU Ochii pe rețele Tech Trends Showcase Apă și Energie Investiții la bursa WizzTravel Feed Your Brain Beach Please! Sweet Movie Mercedes-Benz (e)Sprinter: succesul afacerii mele!

4Mind Sport 2024 Home » Articole » Constantin Toma, primarul Buzăului, despre guvernul Veştea: Este o formulă încropită, sper să nu treacă Constantin Toma, primarul Buzăului, despre guvernul Veştea: Este o formulă încropită, sper să nu treacă 22 iun. 2026 Rareș Constantin • Articole –> SHARE: WhatsApp icon Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne in Discover Ascultă articolul Primarul municipiului Buzău, social-democratul Constantin Toma, a declarat luni, pentru Agerpres, că speră ca guvernul propus de Adrian Veştea să nu fie votat, considerând că „formula este una încropită cu oameni care nu sunt la funcţiilor nominalizate”, transmite Agerpres. „Este o formulă care nu poate ajuta ţara în niciun fel, pentru că este o formulă încropită cu oameni care nu cred că vor face faţă sau nu sunt la funcţiilor nominalizate.

Sper să nu treacă”, a afirmat Toma. Audierile miniştrilor propuşi în Cabinetul Veştea au încep, luni, în comisiile de specialitate. Potrivit programului anunţat de conducerea Parlamentului, audierile în comisii se vor desfăşura până la ora 21:00, iar la ora 21:30 va fi plenul reunit.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *