Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. HealthyLife InspiRO Life FERMA DUTTON pe SkyShowtime Flexibilitatea, noul ritm al muncii Travel Sportz Fashion Timp liber ENTR Evenimente G4Debate Orașul meu Green News COHERO4EU Ochii pe rețele Tech Trends Showcase Apă și Energie Investiții la bursa WizzTravel Feed Your Brain Beach Please! Sweet Movie Mercedes-Benz (e)Sprinter: succesul afacerii mele!
4Mind Sport 2024 Home » Articole » BREAKING George Simion și parlamentarii AUR nu votează învestirea guvernului Veștea, după ce premierul desemnat a mers la sediul partidului extremist să negocieze să-l susțină / Parlamentarii AUR au părăsit sala / Simion: ”Nu îndemn colegii cum să voteze” BREAKING George Simion și parlamentarii AUR nu votează învestirea guvernului Veștea, după ce premierul desemnat a mers la sediul partidului extremist să negocieze să-l susțină / Parlamentarii AUR au părăsit sala / Simion: ”Nu îndemn colegii cum să voteze” 22 iun. 2026 Andreea Pavel • Articole –> SHARE: WhatsApp icon Sursa foto: Ilona Andrei / G4Media. ro Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne in Discover Ascultă articolul George Simion și parlamentarii AUR nu votează învestirea guvernului Veștea, după ce premierul desemnat a mers la sediul partidului extremist să negocieze să-l susțină.
Parlamentarii AUR au părăsit sala luni seară, înaintea votului pentru învestirea guvernului Veștea. Simion a transmis și că nu își îndeamnă colegii cum să voteze, dar și că AUR ”nu trădează”. De 35 de ani au fost la conducere, de 35 de ani România trădarea a fost la ordinea zilei și a intrat cumva în banal, în cotidian.
În primul meu discurs din Parlamentul României am citat un citat dintr-o poezie (…) De 35 de ani trădarea a fost la ordinea zilei ni s-a promis din aceste bănci, din aceste săli, instituții, prosperitate și din păcate România a ajuns pe ultimul loc din țara noastră (sic! ). Ni s-a promis libertate și democrație și România e singura țară din UE unde sunt anulate alegerile (…) Mă uit către poporul român și îi spun că trebuie să ne croim alt viitor, nu mai putem să stăm cu coloana îndoită, să fim conduși de trădători, trebuie să stăm în picioare, demni și mândri de ceea ce am fost și suntem.
Nu voi obliga niciun coleg să voteze într-un fel sau altul, însă eu și toți colegii care nu suntem trădători părăsim această sală și ne croim alt viitor. AUR nu trădează.