Screenshot

Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.

Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. HealthyLife InspiRO Life FERMA DUTTON pe SkyShowtime Flexibilitatea, noul ritm al muncii Travel Sportz Fashion Timp liber ENTR Evenimente G4Debate Orașul meu Green News COHERO4EU Ochii pe rețele Tech Trends Showcase Apă și Energie Investiții la bursa WizzTravel Feed Your Brain Beach Please! Sweet Movie Mercedes-Benz (e)Sprinter: succesul afacerii mele!

4Mind Sport 2024 Home » Articole » BREAKING George Simion: Parlamentarii AUR nu vor vota guvernul Veștea diseară, vom ieși din sală / În AUR nu sunt trădători / Veștea să vină la discuții dacă vrea votul, îl aștept diseară până la ora 20. 00 la sediul nostru BREAKING George Simion: Parlamentarii AUR nu vor vota guvernul Veștea diseară, vom ieși din sală / În AUR nu sunt trădători / Veștea să vină la discuții dacă vrea votul, îl aștept diseară până la ora 20. 00 la sediul nostru 22 iun.

2026 • 2375 Mihai Roman • Articole –> SHARE: WhatsApp icon Foto: George Simion / FB Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne in Discover Ascultă articolul Liderul extremist George Simion a declarat luni că AUR nu va vota guvernul Veștea dacă premierul desemnat nu merge să negocieze la sediul AUR până la ora 20. 00. ”Nu are rost să se iluzioneze unii și alții.

Îl așteptăm la sediul partidului pe dl Veștea, îl așteptăm pe Nicușor Dan să spună public dacă voturile AUR sunt bune sau nu. Să spună Nicușor Dan dacă parlamentarii AUR sunt extremiști”. ”Fac apel la Adrian Veștea să-și depună mandatul sau să amâne votul și să vină transparent la noi la discuții, îl aștept la sediu până la ora 20.

00” a mai spus Simion. ”În AUR nu sunt trădători”, a mai declarat George Simion. ”Poziția noastră e cunoscută: nu vom participa la vot”, a mai declarat Simion.

Diseară, dacă va exista un vot, pentru această guvernare cu un premier care nu a venit să ne ceară susținerea. A zis să o facem noi din patriotism, dar trebuie să ne aducă argumente. Dacă acest guvern va fi votat diseară, nu va benefocia de voturile AUR.

(…) Am primit mesaje multe de la colegii mei care au fost abordați din diferite părți ale eșichierului politic pentru votul lor într-un sens sau altul. Li s-au promis avantaje. (…) Îl așteptăm la discuții pe domnul Veștea, pe domnul Nicușor Dan.

Dacă votul e diseară, noi vom ieși din sală. Fac apel și la domnul Veștea să-și predea mandatul, pentru că nu va trece. Nu va avea 233 de parlamentari, nu există 233 de parlamentari fără coloană vertebrală.

Îl aștept diseară până la ora 20. 00 la sediul nostru. A mai avut discuții cu colegii noștri la Vila Lac, a discutat cu domnul Murad, care i-a spus că sunt necesare măsuri pentru antreprenoriatul românesc.

Noi suntem deschiși să punem umărul, că acum am scăpat de aceastîă etichetă falsă de extremiști. Comentarii GeoDaDume 14:38, 22. 06.

2026 Sa fie cum o fi, doar ca GSimion și AUR s-au mai razgandit intre timp. De cand cu marketingul politic , acesta nu mai prezinta incredere. Oooo, Simion vrea negocieri directe, oficiale ale găștii pesediste cu AUR!

Ce discuții mai vrei dacă spui ca aur nu voteaza, ești duplicitar, votăm dar nu votăm dar de fapt votăm Ali Georgică de la galerie, Tradare sa fie dar sa o stim și noi! Tradatori pur sânge! Voi chiar credeti ca aceasta monstruoasa creatie a PSD-ului poate parasi incinta ?

ne ne ne ne Pentru asta ati fost fatati de PSD. Pentru momente de-astea importante pentru stapanii vostri.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *