Fostul ministru al Energiei, social-democratul Bogdan Ivan, a fost implicat joi seara într-un accident produs în apropierea Primăriei Bistrița. În accident au fost implicate mașina fostului ministru și au autobuz.
Accidentul nu s-a soldat cu victime, iar cele două părți au încheiat o constatare amiabilă. Bogdan Ivan și-a recunoscut vina pentru producerea accidentului. „Eu am fost de vină pentru că nu am acordat prioritate unui autobuz, efectiv nu l-am văzut.
Bătea soarele din direcția din care a venit acel autobuz și efectiv nu l-am văzut”, a spus el. Bogdan Ivan admite că accidentul se putea transfroma într-o tragedie: „Din fericire pentru mine și familia mea, pentru că era și copilul meu de 3 ani în mașină, sunt doar câteva vânătăi și o sperietură serioasă. Putea să fie o tragedie”.
