Urmăreşte Jurnalul pe Discover Adaugă Jurnalul ca sursă preferată Hepta/Bogdan Ivan Social-democrat Bogdan Ivan a vorbit sâmbătă despre accidentul în care a fost implicat joi seara în municipiul Bistrița, când a intrat cu mașina într-un autobuz: „Efectiv nu l-am văzut”. Fostul ministru al Energiei, social-democratul Bogdan Ivan, a fost implicat joi seara într-un accident produs în apropierea Primăriei Bistrița.

În accident au fost implicate mașina fostului ministru și au autobuz. Accidentul nu s-a soldat cu victime, iar cele două părți au încheiat o constatare amiabilă. Bogdan Ivan și-a recunoscut vina pentru producerea accidentului.

„Eu am fost de vină pentru că nu am acordat prioritate unui autobuz, efectiv nu l-am văzut. Bătea soarele din direcția din care a venit acel autobuz și efectiv nu l-am văzut”, a spus el. Bogdan Ivan admite că accidentul se putea transfroma într-o tragedie: „Din fericire pentru mine și familia mea, pentru că era și copilul meu de 3 ani în mașină, sunt doar câteva vânătăi și o sperietură serioasă.

Putea să fie o tragedie”.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *