Urmăreşte Jurnalul pe Discover Adaugă Jurnalul ca sursă preferată Hepta/Incidentul s-a încheiat cu o constatare amiabilă Fostul ministru al Energiei, social-democratul Bogdan Ivan, ar fi fost implicat joi seara într-un accident în municipiul Bistrița, soldat doar cu pagube materiale. Surse locale au declarat pentru MEDIAFAX că accidentul a avut loc în apropierea clădirii primăriei Bistrița.
În accident ar fi fost implicate mașina care era, se pare, condusă de fostul ministru și un autobuz care circula regulamentar pe o bandă dedicată transportului în comun. Sursele citate susțin că pagubele au fost minore la autobuz și un pic mai mari la autovehicul. Accidentul nu s-a soldat cu victime, iar cele două părți au încheiat o constatare amiabilă.
Bogdan Ivan a fost ministru al Energiei în guvernul condus de Ilie Bolojan până la sfârșitul lunii aprilie, când miniștrii PSD au demisionat.