Urmăreşte Jurnalul pe Discover Adaugă Jurnalul ca sursă preferată Hepta/Incidentul s-a încheiat cu o constatare amiabilă Fostul ministru al Energiei, social-democratul Bogdan Ivan, ar fi fost implicat joi seara într-un accident în municipiul Bistrița, soldat doar cu pagube materiale. Surse locale au declarat pentru MEDIAFAX că accidentul a avut loc în apropierea clădirii primăriei Bistrița.

În accident ar fi fost implicate mașina care era, se pare, condusă de fostul ministru și un autobuz care circula regulamentar pe o bandă dedicată transportului în comun. Sursele citate susțin că pagubele au fost minore la autobuz și un pic mai mari la autovehicul. Accidentul nu s-a soldat cu victime, iar cele două părți au încheiat o constatare amiabilă.

Bogdan Ivan a fost ministru al Energiei în guvernul condus de Ilie Bolojan până la sfârșitul lunii aprilie, când miniștrii PSD au demisionat.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *