Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.

Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. HealthyLife InspiRO Life FERMA DUTTON pe SkyShowtime Flexibilitatea, noul ritm al muncii Travel Sportz Fashion Timp liber ENTR Evenimente G4Debate Orașul meu Green News COHERO4EU Ochii pe rețele Tech Trends Showcase Apă și Energie Investiții la bursa WizzTravel Feed Your Brain Beach Please! Sweet Movie Mercedes-Benz (e)Sprinter: succesul afacerii mele!

4Mind Sport 2024 Home » Articole » Mohammad Murad (AUR) îl acuză pe George Simion că ar fi schimbat în ultimul moment decizia legată de guvernul Veștea: ”Simion a trimis mesaje că lasă votul la liber” Mohammad Murad (AUR) îl acuză pe George Simion că ar fi schimbat în ultimul moment decizia legată de guvernul Veștea: ”Simion a trimis mesaje că lasă votul la liber” 26 iun. 2026 • 2295 Mihai Roman • Articole –> SHARE: WhatsApp icon sursa foto: G4Media/ Cristian Andrei Leonte Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne in Discover Ascultă articolul Mohammad Murad, deputatul AUR care a cerut constant ca partidul să voteze guvernul Veștea, a declarat joi seară la Realitatea TV că decizia de a vota împotriva lui Veștea nu a fost una asumată transparent de partid, ci impusă în ultima secundă de George Simion, după ce acesta purtase peste 15 negocieri secrete de care liderii de grup și parlamentarii nu ar fi știut. Mai mult, Murad a susținut că Simion ar fi promis că lasă votul parlamentarilor AUR la liber.

Potrivit acestuia, cu doar o jumătate de oră înainte de vot, George Simion trimisese mesaje text partenerilor de negociere în care dădea asigurări că va lăsa votul la liber: „La ieșire, în jurul orei 09:30, el trimisese mesaje prin care spunea că o să lase votul la liber. Am mesajul la mine, mi l-a retrimis persoana respectivă”, a precizat Murad. „Eu nu pot să mint o țară întreagă.

Să fim corecți, acesta este adevărul, chiar dacă îi doare pe unii: la ora 9:00, noi în partid nu știam ce avem de făcut. Eram vreo 10-15 parlamentari la mine în birou și fierbeam cu toții, pentru că nu se cunoștea decizia”, a declarat Murad. Controversatul afacerist a explicat și motivele pentru care s-a certat cu Simion în Parlament după votul de luni seară.

„M-am supărat pentru că nu este normal să fim lăsați în întuneric și să nu știm poziția partidului decât după ce vorbește Simion, în momentul în care a strigat că trădătorii rămân în sală”, a precizat el.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *