Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.

Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. HealthyLife InspiRO Life FERMA DUTTON pe SkyShowtime Flexibilitatea, noul ritm al muncii Travel Sportz Fashion Timp liber ENTR Evenimente G4Debate Orașul meu Green News COHERO4EU Ochii pe rețele Tech Trends Showcase Apă și Energie Investiții la bursa WizzTravel Feed Your Brain Beach Please! Sweet Movie Mercedes-Benz (e)Sprinter: succesul afacerii mele!

4Mind Sport 2024 Home » Articole » Un elev din Oradea a dat Evaluarea Națională din patul de spital, după ce a leșinat în dimineața primului examen Un elev din Oradea a dat Evaluarea Națională din patul de spital, după ce a leșinat în dimineața primului examen 22 iun. 2026 Redacția • Articole –> SHARE: WhatsApp icon Foto: edupedu. ro Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne in Discover Ascultă articolul Un elev de clasa a VIII-a de la Colegiul Național Emanuil Gojdu din Oradea a susținut prima probă de la Evaluarea Națională internat în spital, după ce, luni dimineață, înainte de examen, i s-a făcut rău, scrie ebihoreanul.

ro Băiatul a leșinat cât încă era acasă și se pregătea să meargă spre școală, a fost dus de urgență la spital, unde medicii au început să-i facă investigații. Chiar dacă a fost conștient, doctorii nu l-au putut externa, fiind necesar să-l țină sub supraveghere medicală. „Părinții au solicitat să primească subiectul de rezervă, ceea ce s-a și întâmplat.

La ora 13 a început examenul”, a declarat inspectorul școlar general Alin Ștefănuț. Trei profesori de la Colegiul Gojdu s-au deplasat în unitatea medicală, pentru a-l supraveghea pe elev în timpul examenului. Am trimis echipamentele necesare din timp, iar un membru al comisiei de examen și doi asistenți s-au deplasat la spital, unde s-a pus la dispoziție o sală în care elevul să poată susține examenul, fără să mai fie altcineva prezent”, a declarat directoarea școlii, Anca Marchiș.

La finalul probei, care trebuie înregistrată audio și video, lucrarea elevului trebuie scanată, în prezența lui, deoarece corectura se face digital. Susținerea examenului din patul de spital este o necesitate pentru elev, deoarece își dorește să fie licean tot la Gojdu, ceea ce înseamnă că are nevoie de medie mare de admitere.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *