Ministrul interimar al Afecerilor Externe, Oana Țoiu anunță că în Guvernul României s-a decis la propunerea Ministerului și a Cancelariei Primului-ministru aprobarea Regulamentului de organizare și funcționare a Consiliului interinstituțional pentru implementarea sancțiunilor internaționale. „Când am preluat mandatul, acum un an, România se afla sub riscul de infringement, din cauza nealinierii prelungite [] © G4Media.