Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.

Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. ”În urma unui apel la 112, care semnala prezența unei ursoaice cu doi pui pe traseul montan dintre Muntele Roșu și Cabana Ciucaș, din zona Cheia, jandarmii montani au intervenit pentru prevenirea oricărei situații de risc. Pe traseu, colegii noștri au identificat doi turiști, tată și fiică, pe care i-au însoțit până la parcarea de la Muntele Roșu, unde aveau autoturismul”, informează sâmbătă Inspectoratul Județean de Jandarmi Prahova.

Ursoaica și cei doi pui au fost îndepărtați din zona traseului, iar intervenția s-a încheiat fără incidente, arată sursa citată. ”Dacă întâlniți un urs în timpul unei drumeții, păstrați distanța, nu încercați să vă apropiați pentru fotografii, nu îl hrăniți și apelați de îndată 112. Prudența poate face diferența”, transmite IJJ Prahova Comentarii Baliza 15:59, 27.

06. 2026 Ăia s-au dus în casa ursului Și s-au mirat că l-au găsit acolo. Încă o ursoaică împușcată Încă doi pui lăsați cu cruzime să moară de foame, Pentru că nu se pot hrăni singuri.

Asta este România! Cum am mai spus, nu oamenii au probleme cu urșii, Urșii au probleme cu oamenii proști.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *