Sindicaliştii din educaţie protestează joi în faţa Palatului Parlamentului, nemulţumiţi de măsurile adoptate prin Legea 141 şi de modul în care Guvernul gestionează salarizarea din sistem, transmite Agerpres. La protest participă sindicalişti de la Federaţia Sindicatelor Libere din Învăţământ, Federaţia Sindicatelor din Educaţie Spiru Haret şi Federaţia Naţională Sindicală ALMA MATER, aceştia folosind vuvuzele şi [] © G4Media.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *