Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.
Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. HealthyLife InspiRO Life FERMA DUTTON pe SkyShowtime Flexibilitatea, noul ritm al muncii Travel Sportz Fashion Timp liber ENTR Evenimente G4Debate Orașul meu Green News COHERO4EU Ochii pe rețele Tech Trends Showcase Apă și Energie Investiții la bursa WizzTravel Feed Your Brain Beach Please! Sweet Movie Mercedes-Benz (e)Sprinter: succesul afacerii mele!
4Mind Sport 2024 Home » Articole » Nicuşor Dan, explicații pentru deciziile luate în ultima perioadă: uneori e mai greu să distingi între pasul 1, pasul 2, pasul 3. Deciziile le iau pentru binele României Nicuşor Dan, explicații pentru deciziile luate în ultima perioadă: uneori e mai greu să distingi între pasul 1, pasul 2, pasul 3. Deciziile le iau pentru binele României 25 iun.
2026 Mihai Roman • Articole –> SHARE: WhatsApp icon Sursa foto: Inquam Photos / Octav Ganea Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne in Discover Ascultă articolul Preşedintele Nicuşor Dan a afirmat la Cluj că înţelege foarte bine responsabilitatea mandatului său, iar deciziile pe care le ia sunt pentru binele României, dar susţine că „uneori e mai greu să distingi între pasul 1, pasul 2, pasul 3”. „Eu sunt o persoană care are o istorie de 20 de ani şi în momentul în care iau nişte decizii cred că toată lumea trebuie să fie convinsă că deciziile astea sunt luate în mandatul pe care l-am obţinut şi pentru binele României. Acum, uneori e mai greu să distingi între pasul 1, pasul 2, pasul 3.
Uneori e foarte tentant să faci un gest în pasul 1 care are consecinţe negative în pasul 2. Ăsta este modul meu de a fi, dar vreau să-i asigur pe toţi că înţeleg foarte bine responsabilitatea mandatului”, a afirmat miercuri seară Nicuşor Dan, la remarca unei jurnaliste că societatea civilă din care şeful statului a făcut parte la un moment dat se întoarce acum împotriva sa. Referindu-se la situaţia politică actuală, preşedintele a arătat că s-ar întrevede şansa unui guvern până la sfârşitul sesiunii parlamentare.
„Suntem într-un moment în care partidele au câteva zile să se înţeleagă. Din ce-au anunţat public – eu cred că cine anunţă ceva public trebuie să se ţine de cuvânt – se întrevede şansa unui guvern, sper până la sfârşitul sesiunii parlamentare. E mingea la ei acum.
Eu o să mă întorc, vineri sunt în Bucureşti toată ziua, dacă e nevoie de mine, ne vedem”, a afirmat şeful statului, în unei declaraţii de presă, la Cluj, unde a avut o discuţie privată cu organizatorii conferinţei Techsylvania. Comentarii burebistaX 07:59, 25. 06.
2026 Ai ajuns un presedinte irelevant . Acum esti pisicut , a vazut toata lumea cat poti fi de m.. a..
Du-te cu pașii tăi cu tot și cu explicațiile tale, nu mai asculta nimeni ce ai de zis Hai cu nominalizarea doi: Bolojan și crearea cadrului constitutional pt anticipate. In afara de vuietul de fond, restul lumii s-a plictisit de eterna lupta a orgoliilor din psd și pnl.
