Screenshot

Editoriale Articole Analize Anchete Video G4Plus Contact Donează Donează aici. Susține o presă liberă.

Funcționăm ca organizație non-profit, iar banii rezultați din contribuțiile cititorilor sunt destinați integral finanțării proiectului G4Media. HealthyLife InspiRO Life FERMA DUTTON pe SkyShowtime Flexibilitatea, noul ritm al muncii Travel Sportz Fashion Timp liber ENTR Evenimente G4Debate Orașul meu Green News COHERO4EU Ochii pe rețele Tech Trends Showcase Apă și Energie Investiții la bursa WizzTravel Feed Your Brain Beach Please! Sweet Movie Mercedes-Benz (e)Sprinter: succesul afacerii mele!

4Mind Sport 2024 Home » Articole » Trei copaci s-au prăbușit din cauza vremii peste un stâlp de electricitate în curtea unui spital din Vrancea Trei copaci s-au prăbușit din cauza vremii peste un stâlp de electricitate în curtea unui spital din Vrancea 24 iun. 2026 Redacția • Articole –> SHARE: WhatsApp icon Screenshot Adaugă-ne ca sursă preferată în Google Urmărește-ne in Discover Ascultă articolul Ploile și vântul au produs miercuri pagube în 12 localități din zece județe, conform unui bilanț al Inspectoratului General pentru Situații de Urgență. O situație deosebită s-a înregistrat în Vrancea, unde trei copaci au căzut peste un stâlp de electricitate în curtea unui spital, transmite Mediafax.

Potrivit IGSU, au fost afectate 12 localități din județele Alba, Bihor, Buzău, Cluj, Dolj, Galați, Hunedoara, Ialomița, Prahova și Vrancea. Pompierii au intervenit pentru evacuarea apei din 8 case, 13 curți, 22 beciuri/subsoluri, o anexă, de pe 3 străzi, precum și pentru degajarea a 2 stâlpi și 6 copaci prăbușiți pe carosabil, fiind avariate 3 mașini. De asemenea, din cauza aluviunilor depuse pe carosabil, circulația rutieră s-a desfășurat cu dificultate pe un drum național (DN7C/AB).

O situație deosebită s-a înregistrat în localitatea Vidra din județul Vrancea, unde trei copaci s-au prăbușit peste un stâlp de electricitate, în curtea unei unități spitalicești, fiind afectată alimentarea cu energie electrică. „Până la remedierea situației, alimentarea este asigurată cu ajutorul unui generator electric. Cei 17 pacienți internați în spital nu au fost afectați de întreruperea temporară a alimentării cu energie electrică și nu s-a impus relocarea acestora”, transmite IGSU.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *