Urmăreşte Jurnalul pe Discover Adaugă Jurnalul ca sursă preferată Blocaj total la metrou începând din toamnă Metroul s-ar putea închide din septembrie, fără declanșarea grevei Incidentele de la metrou l bucureştean sunt din ce în ce mai dese, iar angajații companiei ar putea opri activitatea, chiar fără a declanșa greva generală, pentru că alocarea bugetară pentru acest an este cu 35% mai mică decât ar fi trebuit, iar altă sursă de finanțare nu există. Sindicatul de la Metrou avertizează de mai mult timp executivul și cetățenii că situația se agravează de la o lună la alta, că banii pentru investiții și reparații sunt insuficienți, iar deficitul de personal crește.
Trenurile se defectează din ce în ce mai des, iar lucrările la Magistrala 6, spre Aeroportul Henri Coandă, se fac în mare grabă, provocând incidente grave, precum cea de luni, când o bucată din tavanul tunelului de pe M4 s-a prăbușit. Nici măcar nu a fost prima oară când s-a întâmplat acest lucru, iar călătorii au mers pe jos, între stațiile Jiului și 1 Mai, cu trei săptămâni în urmă, când s-a produs prima situație de acest fel. Sindicatul din Metrorex a cerut constructorului să nu mai lucreze la suprafață în timpul zilei, dar lucrarea trebuie să fie terminată la timp, pentru a nu se pierde finanțarea din PNRR, astfel încât toate lucrările se fac în grabă, cu riscurile asumate de constructor.
Luni la prânz a căzut o bucată de tavan pe Magistrala 4 și s-a oprit circulația metroului pentru o oră, după ce o bucată de tavan s-a prăbușit peste șine. Președintele sindicatului din cadrul Metrorex a explicat, pentru Jurnalul, că incidentul se poate repeta oricând, dacă se va continua efectuarea lucrărilor de la suprafață în timpul zilei, iar avertismentele pe care le-a dat atât constructorului, cât și guvernului, sunt ignorate. Nimeni nu a găsit o soluție pentru aceste lucrări de extindere către aeroport, pentru că în timpul nopții sunt afectați cei care locuiesc în zona 1 Mai, iar ziua se poate provoca o tragedie la metrou, dacă se mai prăbușesc bucăți din tavan și cad peste trenuri.
„Angajații se simt mai ales nerespectați. Acum trei săptămâni a mai fost un incident în zona de șantier, lucrările de suprafață fiind făcute în timpul circulației trenurilor de metrou. Și atunci s-a blocat circulația, iar călătorii au mers pe jos, între stațiile Jiului și 1 Mai.
Acum s-a întâmplat din nou. Toată lumea se grăbește să facă munca la suprafață, pentru că trebuie să fie gata lucrările până pe 26 august 2026”, a explicat, pentru Jurnalul, Marian Artimon, președintele sindicatului din cadrul Metrorex. Acesta spune că magistrala 6 ar fi fost gata până acum, dacă nu ar fi scos-o fostul ministru USR, Cătălin Drulă, de la finanțarea prin PNRR, inițial.
De asemenea, acesta acuză Guvernul Bolojan pentru că a refuzat alocarea a 300 de milioane de lei, bani necesari pentru această magistrală, iar din momentul în care nu vor mai fi bani pentru continuarea lucrărilor, închiderea și conservarea șantierului ar costa cu 200 de milioane de lei în plus. În privința timpului pentru efectuarea lucrărilor la M6, s-au lansat doar soluții absurde, care nu rezolvă problemele. De exemplu, s-a propus închiderea circulației pe Magistrala 4, ceea ce ar duce la blocaj total în transportul de la suprafață, într-o zonă unde a fost scos și tramvaiul, iar autobuzele nu pot prelua tot traficul din subteran.
Situația actuală nu ar fi la fel de gravă ca cea din decembrie 2015, de pe Magistrala 5, spre Drumul Taberei, când săpăturile de la metrou au dus la distrugerea unor imobile și prăbușirea unei părți din carosabil, în zona Eroilor – spune liderul sindicatului. Atunci, prăbușirea era previzibilă, dar constructorul a ignorat-o. Mai mulți specialiști din Metrorex avertizau că se poate ajunge la astfel de incidente grave, dar graba de a construi o nouă magistrală i-a determinat pe politicieni să ignore orice avertisment.