Blocul Național Sindical (BNS) solicită interzicerea utilizării testelor poligraf în procesele de recrutare și introducerea de sancțiuni pentru angajatorii care condiționează angajarea de acceptarea detectorului de minciuni, transmite MEDIAFAX. Sindicaliștii susțin că această practică încalcă drepturi fundamentale, inclusiv dreptul la viață privată garantat de Constituția României și Convenția Europeană a Drepturilor Omului, și depășește cadrul [] © G4Media.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *