Guvernul de coaliţie de centru-stânga din Lituania condus de prim-ministrul Inga Ruginiene şi-a prezentat marţi demisia pentru a permite formarea unei noi alianţe guvernamentale de trei partide, după excluderea recentă a partidului populist Zorii Nemunas ca partener, fiind al doilea executiv care se dizolvă după alegerile din 2024, informează EFE preluată de Agerpres. Ruginiene va [] © G4Media.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *