Ministerul Educației a comunicat aprobarea și publicarea în Monitorul Oficial a programei pentru noul opțional național „Ora de GIS”, o disciplină destinată elevilor de liceu care îmbină geografia cu tehnologia informației, transmite MEDIAFAX. Potrivit ministerului, noua disciplină se adresează elevilor din clasele a IX-a – a XII-a, de la filiera teoretică, atât profilului real, cât [] © G4Media.