Ministerul Educației a comunicat aprobarea și publicarea în Monitorul Oficial a programei pentru noul opțional național „Ora de GIS”, o disciplină destinată elevilor de liceu care îmbină geografia cu tehnologia informației, transmite MEDIAFAX. Potrivit ministerului, noua disciplină se adresează elevilor din clasele a IX-a – a XII-a, de la filiera teoretică, atât profilului real, cât [] © G4Media.

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *