Ministrul interimar al Finanțelor, Alexandru Nazare, s-a întâlnit luni cu ambasadorul Statelor Unite la București, Darryl Nirenberg, și cu Conor Coleman, directorul Corporației Financiare pentru Dezvoltare Internațională. Pe agenda discuției s-a aflat atragerea de capital american în economia românească și consolidarea componentei economice a parteneriatului strategic, transmite MEDIAFAX.

„Întâlnire la Finanțe cu Darryl Nirenberg, ambasadorul [] © G4Media. ro .

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *