Un oraș din provincia canadiană Quebec a devenit primul din țară care recunoaște oficial copacii ca ființe vii cu drepturi proprii. Autoritățile locale spun că măsura urmărește protejarea mediului și adaptarea la efectele schimbărilor climatice, transmite MEDIAFAX.

Consiliul local din Terrasse-Vaudreuil, o comunitate aflată la aproximativ 65 de kilometri vest de Montreal, a adoptat în [] © G4Media. ro .

By Redacția Ziaro

Echipa editorială Ziaro.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *