Timișoara găzduiește reuniunea miniștrilor de Externe ai Inițiativei Central Europene. MAE: România își consolidează rolul în regiune
Ministerul Afacerilor Externe a anunțat, printr-un comunicat transmis miercuri, că România va găzdui la Timișoara, în perioada 5-6 noiembrie 2026 , reuniunea miniștrilor afacerilor externe din statele